Ana Sayfa
  İletişim
Araç Kiralama Koşulları :
SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI
En az 3 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 24 yaş ve üzerindeki kişiler A, B ve C grubu araçları kiralayabilirler.
En az 5 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 30 yaş ve üzerindeki kişiler D ve E grubu araçları kiralayabilirler.

KİRALAMA SÜRESİ
Binek ve ticari oto kiralama süresi araç grubuna göre değişmekte olup en az 24 saatten başlamaktadır. Vip ve şoförlü kiralamalarda sınırlama yoktur.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA
En az kiralama süresi 30 gündür. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için merkezimizi arayanız.

ÖDEME
Toplam kiralama bedeli sözleşmenin başlangıcında nakit ödeme veya kredi kartı ile ödeme (Diners Card, American Express ,Visa, Eurocard, Master Card , Access) ile tahsil edilir. Kiralamaya ilişkin fatura kiralama bitiminde düzenlenerek, imza karşılığı teslim edilir.

FİYATLANDIRMA VE FİYATA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR :
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, servis ve bakım giderleri ve Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko) dahildir. Akaryakıt, Hırsızlık Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme/Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi dolu depo / boş depo benzin ile isteğe göre yapılır. Dolu depo benzin fiyat tutarı kiralayandan tahsil edilir.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA
Araçlar Ankara'dan teslim alınır ve Ankara'da teslim edilir. Ankara dışı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ilave ücret talep edilebilir. Daha fazla bilgi için seyahat acentamızı arayınız.

TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR
Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır.

TESLİM GECİKMELERİ
Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar olan geçikmelerde, her saat için , sözleşmeye uygulanan kira fiyatının 1/4'ü , 4 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

İLAVE SÜRÜCÜLER
Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ; ilave sürücü/sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı,ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Ayrıntılı bilgi için seyahat acentamızı arayınız.

SİGORTALAR
Kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası ve Hasar Sorumluluk Sigortası (kasko) her aracımıza istisnasız yapılmaktadır. İsteğe bağlı olarak Hırsızlık ve Ferdi Kaza Sigortalarıda ücreti karşılığında yapılabilmektedir.

KAZA VE ÇALINTI
Kiralama esnasında kaza yapılması durumunda, kiralayanın aracı yerinden kıpırdatmadan öncelikle acentamızla temas kurmanız ve meskun mahallerde Trafik Polisinden, diğer yerlerde ise Jandarma’ dan Kaza raporu almanız gereklidir. Ayrıca en yakın tam teşekküllü sağlıkkurumundan onaylı alkol raporu alınması gereklidir.

Aracın çalınması durumunda öncelikle acentamızla temas kurmanız ve en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak durum tespiti raporları almanız gerekmektedir.

Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiralayndan tahsil edilir. Daha fazla bilgi için seyahat acentamız ile irtibata geçiniz.

ARIZA YAPMASI HALİNDE
Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda acentamızla temas kurmanız gerekmektedir.

TRAFİK CEZALARI
Trafik kanunlarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

HAVA ALANI HİZMET ÜCRETİ
7 gün ve üzeri kiralamalarda havalimanı hizmet ücreti alınmaz 7 günden az olan kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanır. Fiyat için seyahat acentamızı arayınız.

DİĞER HİZMETLER
Bebek Koltuğu gereksinimleri, 48 saat önce haber vermek koşulu ile temin edilir. Ücret için seyahat acentamızı arayınız.
  Tarih / Saat
  Serbest Piyasa Döviz Kuru
  Hava Durumu
 
 
Diğer şehirlerin havadurumu için >>
  Diğer Web Sayfalarımız
  Yararlı Bağlantılar
    TC Kimlik Numarası Sorgulama
    SSK Hizmet Sicil Sorgulama
    Milli Piyango Sonuçları Sorgulama
    Sayısal Loto Sonuçları Sorgulama
    PTT Posta Kodu Sorgulama
    Cep Telefonu IMEI Sorgulama
    Ücretsiz Trojen ve Virüs Temizleme
    Telefon Fatura Sorgulaması
    Sandık Bilgisi Sorgulama
    Online Pasaport İşlemleri Sorgulama
 
Rent a Car - Oto Kiralama - Araba Kiralama - Araç Kiralama - Rentacar - Otomobil Kiralama - Ucuz Oto Kiralama - Kiralık Oto - Kiralık Araç - Kiralık Araba - Lüks Araç
Şoförlü Kiralama - Şoförlü Oto Kiralama - Vip Oto Kiralama - Vip Araç Kiralama - Vip Oto - Mercedes Kiralama - Minibüs Kiralama - Ankara - İstanbul - İzmir - Kayseri - Konya
Ankara Oto Kiralama . com ' u destekleyen Oto Kiralama firmaları : | Oto Kiralama | Vip Oto Kiralama | Oto Kiralama Ankara | Copyright 2007©